Letölthető kerékpáros és gyalogos útvonalak között tudtok válogatni. Ezen az oldalon csak magyarországi nyomvonalak keresésére van lehetőség. Nézelődj kedvedre, válaszd ki amelyik tetszik, majd a linkre kattintva a letöltési hely elérésére van lehetőség. A letölthető külföldi útvonalak egy másik oldalon kerülnek bemutatásra.
A könnyebb keresés érdekében tájegységenként kerülnek felsorolásra a nyomvonalak. A linkre kattintva a Strava felületét éritek el. Útvonalaink ott vannak lementve. A QR kód beolvasásával az okostelefon azonnal a linket mutatja, az útvonal lementése lényegesen gyorsabb, egyszerűbb.


Fontos tudnivalók a letölthető túraútvonalakról
Weboldalunkon mindent elkövetünk annak érdeklben, hogy pontos, megbízható adatokkal szolgáljunk. Ennek ellenére légy körültekintő.

Magyarország határán túli nyomvonalak letöltési lehetősége.
A lent megadott túraútvonalakat mi rögzítettük, jártuk be!
Tartalomjegyzék:
- Alföld, Duna–Tisza közi homokhátság, letölthető útvonalak
- Alföld, Észak-Aföldi útvonalak
- Bakonyi bóklászások, bringázások,
- Balaton melletti útvonalak
- BUBA kerékpárút, több tájegységet köt össze
- Bükk-vidék, letölthető útvonalak
- Duna melletti útvonal választék
- A Gerecse bejárása, letölthető útvonalak
- Gemenc
- Mezőföld, letölthető útvonalak
- Tisza és Tisza-tó melletti útvonalak
- Velencei-tó és környéke
- A Vértes útjain
- Zemplén: gyalogtúra, kerékpártúra útvonalak
- Különleges ajánlatunk
Alföld, Duna–Tisza közi homokhátság, letölthető útvonalak
A Duna–Tisza közi homokhátság Magyarország tájegysége, mely az ország területének körülbelül tizedrészét foglalja magában a legértékesebb természeti kincse a Kiskunsági Nemzeti Park. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezete (FAO) 2004-ben a félsivatagos övezetek közé sorolta.
Kerékpárral letérve a műutakról igazi kihívást jelent a sík terepen a bringázás. Kárpótlásul olyan látnivalókat, élményeket kapsz, melyek bőségesen kárpótolják a fáradozást.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Kunfehértó-Baja műúton 49,10 km 60 m

Izgalmat nem jelentő szakasz, de megismerni az Alföld arcát.
Kunfehértó az Alföldi Kék útvonalán fekszik. Remek kempingje és strandja van. Az Alföldi Kék hivatalosan már nem járható be kerékpárral, ennek ellenére még most is nekivágnak páran bringával. Vonattal Bajáig lehet könnyen eljutni. Ez az útvonal ezt a szakaszt mutatja be.

Pörböly-Kunfehértó terepen 114,61 km 319 m

Az Alföldi Kék nyomvonala. Kánikulában gyalog és bringával is kemény.
Gyors szakaszra csak a Baja utáni Duna melletti résznél számíthatsz. Kánikulában, pár hetes szárazság után nagyon kemény a homokban tekerni. Kéleshalomnál feladtam, nem tudtam tovább küzdeni a homokkal, a meleggel. Kéleshalomtól Kunfehértóig már haladós, szilárd burkolat kerül a kerekek alá.
Alföld, Észak-Aföldi útvonalak
Magyarország északkeleti részén fekvő tájegység, mely három megyét foglal magába: Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéket. Területe 17 729 km², mellyel az ország második legnagyobb tájegysége.
Síksági táj, a Tisza folyó szeli át. A táj keleten és északon hegyekkel határolt.
Az Észak-Alföld mezőgazdasági terület, itt termesztik a legtöbb gabonát és cukorrépát Magyarországon. A táj további jellegzetes mezőgazdasági termékei a napraforgó, a kukorica és a burgonya.
Természeti értékek: számos természeti értékkel büszkélkedhet. Itt található a Hortobágyi Nemzeti Park, mely az UNESCO Világörökség része is. A táj további nevezetességei a Nyírség homokvidéke, a Tisza-tó.
Kulturális értékek: Az Észak-Alföld gazdag kulturális örökséggel rendelkezik. A táj számos történelmi várossal és községgel büszkélkedhet, pl. Debrecen, Nyíregyháza, Szolnok, Mátészalka. A táj népművészete és gasztronómiája is egyedülálló.
Turizmus: Népszerű turisztikai célpont. A táj természeti szépségei, történelmi emlékei és kulturális értékei vonzzák a látogatókat. A táj további turisztikai attrakciói a gyógyfürdők, a vízi sportolási lehetőségek és a lovasturizmus.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Nyíregyháza-Tiszabecs 113,06 km 131 m

Az Észak-Alföld keleti részét hosszában átszeljük.
Számomra a legegyszerűbb útvonal volt, hogy Tiszabecsről elindulva a Tisza mellett tudjak egy jót bringázni. Tatabánya-Nyíregyháza vonattal, aztán lábon Tiszabecsig. Egésznapos túrának tervezzétek be.

Vámospércs Nyírlugos az Alföldi Kéken 74,92 km 324 m

Még ősszel, mikor tapad a homok, akkor is fárasztó útvonal, de nagyon szép.
Az Alföldi Kék útvonalát a Halápi csárdától lehet indítani és Nyírlugosig tart az itt látható nyomvonalnál. Autóval történő megközelítés esetén Vámospércs egy remek hely parkoláshoz. A templom mellett, szemben a rendőrséggel vannak parkolók. Érdemes montikkal menni.
Bakonyi bóklászások, bringázások,
A Bakony Magyarország egyik legnagyobb és legkedveltebb kirándulóhelye. A Dunántúli-középhegység legnyugatibb és legkiterjedtebb tagja, mintegy 4000 négyzetkilométer területtel. A Bakony változatos tájaival, vadregényes erdőivel, festői szurdokvölgyeivel és történelmi emlékeivel mindenkit rabul ejt. A hegység legmagasabb csúcsa a Kőris-hegy (709 m), de emellett számos más, 600 méter feletti csúcs is található itt.
https://gyertekvelem.hu/bakony-dunantuli-kozephegyseg-legnagyobb-tagja/

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Hárskút – Tatabánya 99,98 km 863 m

Igazából Papod csúcstól indul a túra. A Bakony széle után a Vértes lábainál tekerünk el.
Ez az útvonal nem nevezhető igazán hosszúnak, ennek ellenére két hegységünket is érinti. A Bakony szélét Hárskúttól Mórig, majd a Vértest Mórtól Tatabányáig. Olaszfalutól Kisgyónig egy általam nagyon kedvelt szakasz is benne van. Erdészeti út. Kavicsocs, zúzott köves, Kisgyón közelében szilárd burkolatú.

Koloska völgy – Balatonfüred – Kab-hegy – Papod 86,79 km 1377 m

Túrafelszereléssel felpakolva picit húzós útvonal.
A Kab-hegy közelében álló Molnár Gábor kilátót is érinti ez a bringás útvonal, azt kihagyva, a szintből és a távból is sokat lehet spórolni. Herend után a csúcson egy régi elhagyott radarbázis mellett bringázunk el. Közép-Hajag. Érdemes rá időt szakítani.

Várpalota-Tatabánya a várpalotai lőtéren keresztül 70,69 km 540 m

Egy picit rövidebb útvonal, mint Tés irányában.
A tési emelkedőt ki lehet hagyni, viszont a lőtéren kell átbringázni Bakonykúti felé. Lövészet idején minden le van zárva, nem kell aggódni. A Maderspach Viktor kilátót látogassátok meg, jó időben a Balaton is látható. Vadkempingezésre is alkalmas hely.

Nagyvázsony-Balaton-Tatabánya 145,30 km 1106 m

A kihívásokat kereső bringások számára kiváló útvonal.
Nagyvázsony és Tótvázsony között van egy volt katonai kilátó. Príma vadkempingező hely. Innen ereszkedés a Balatonhoz, kis bringázás a partján, aztán Balatonfűzfőtől irány a Bakony. Tatabánya irányából megtekerve ezt az utat a Balatont tudod célbavenni.

Tatabánya-Zirc majdnem Nagyvázsony 129,46 km 1480 m

Az előző útvonalhoz szorosan tartozik.
A két útvonalat összefűzve egy fantasztikus túrát tudsz csinálni. Vértes, Bakony, Balaton-Felvidék, Balaton part. Négy naposra tervezve sokkal kényelmesebb tempót lehet választani. Marad idő fürdésre, látványosságok alaposabb megnézésére.

Tatabánya-Zirc-Bakonybél-Pápateszér-Kisbér-Tatabánya 190,19 km 1546 m

Országútisoknak is jó felkészülésre, de erőpróbának is alkalmas útvonal.
Táv és szint is van ebben az útvonalban, de látnivaló is akad benne. Bakonyszűcs és Csót között meglepetés, ezen a rövid részen elfogy a szilárd burkolat. Én nagyon élveztem. Ízelítőt ad a Bakonyból, a Vértesből.

Bakonyszücs-Hubertlaki tó- Szár hegyi kilátó 50,62 km 492 m

Bakonyszücs Bakonybél közelében található kedves település.
Többnapos bakonyi kikapcsolódás esetén kevéssé ismert kis falvak is remek szálláshelyeket tudnak nyújtani. Bakonyszücsiből például Bakonybél, Köris-hegy, de még a Kab-hegy is elérhető bringával. A Hubertlaki-tó és a Szár-hegyi kilátó szinte kötelező program a sok bükki látnivalóból.

Bakonyszücs-Kőris-hegy-Borzavár-Zirc-Bakonyszücs 79,05 km 1.037 m

A Bakony szívében bringázunk. A Kőris-hegyre jó kis kaptatóval lehet feljutni.
A Kőris-hegy a Bakony legmagasabb csúcsa 709 méter magassággal. Bakonybéltől 5 km-re északkeletre, a Magas-Bakony Tájvédelmi Körzetben található. Az Országos Kéktúra útvonala érinti a csúcsát, Veszprém vármegyének és a Közép-Dunántúlnak is a legmagasabb pontja.
Balaton melletti útvonalak
A Balaton Magyarország, sőt Közép-Európa legnagyobb tava, melyet nem véletlenül neveznek „magyar tengernek”. A tó Budapest után Magyarország legjelentősebb turisztikai célpontja, lenyűgöző tájaival, sokszínű programlehetőségeivel évente több millió látogatót vonz.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Balaton kiskör, Alsóörs-Siófok
45,08 km 192 m Túra

Családi kikapcsolódás, akár egész évben szép útvonal
Kedvcsinálónak egy téli bringázás, majdnem ezen az útvonalon. A telek sajnos elég szürkék Magyarországon. Amint kitisztul az idő, az útviszonyok megengedik, nézzétek meg télen is a Balatont. Teljesen más a hangulata, mások a színek.

Balaton kiskör, Siófok-Alsóörs
44,83 km 182 m túra

Az előző útvonal folytatása, egy kis kompozás is lesz benne.
Indulás előtt természetesen érdeklődjetek a komp közlekedéséről.
BUBA kerékpárút, több tájegységet köt össze
A Budapest-Balaton Kerékpárút, más néven BuBa, egy 109 km hosszú, aszfaltozott kerékpárút, Budapest belvárosát köti össze a Balaton északi partjával. Az útvonal érinti Budaörs, Érd, Székesfehérvár, Gárdony és Velence településeket, mielőtt megérkezne Balatonfüredre.
A BuBa egyike a legnépszerűbb kerékpárútvonalaknak Magyarországon, mind a kezdők, mind a tapasztalt kerékpárosok számára ideális. Vannak akik szidják, sokan szeretik. Természetesen nekünk is van véleményünk róla.

Budaörs-Székesfehérvár 87,20 km 600 m

Kiváló kerékpárút azoknak, akik szeretnek kerékpározni.
Nem neked való, ha:
- itt akarsz sprinteket nyomni a versenyedre felkészülve.
- montis terepet keresel, mert itt van emelkedő.
- le akarsz tekerni a Balatonra mert ez oda vezet, de még nem bringáztál le egyben ötven kilométert és felkészületlen vagy.
Bükk-vidék, letölthető útvonalak
Az Északi-középhegységben található földrajzi középtáj, Magyarország legnagyobb átlagmagasságú, barlangokban bővelkedő karszthegysége. A Kárpátok része s így az Alpok-Himalája rendszer alrendszere. Középső területe 1977 óta nemzeti park (Bükki Nemzeti Park). Nevét leggyakoribb fájáról, a bükkről (Fagus sylvatica) kapta. Az Északi-középhegység egyetlen olyan hegysége, amely nem vulkanikus eredetű. A Bükk-vidéken található Magyarország legnagyobb összefüggő erdőterülete, közel 100 000 hektár.
https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCkk-vid%C3%A9k

Bükkszék – Eger 47,87 km 437 m

A Mátra és a Bükk között vezet ez a kellemes útvonal.
Emelkedők, jó gurulások fűszerezik ezt a szakaszt. Útba lehet ejteni a Siroki várat, vagy Egerszalókon a termálfürdőt.
Duna melletti útvonal választék
A Duna Európa második leghosszabb és legbővizűbb folyója, hossza 2860 km. A Németországi Fekete-erdőben ered és a Fekete-tengerbe ömlik. Útja során hegyeket tör át, hasadékot vés a sziklába, völgyeket mélyít a hegyek közé, hatalmas síkságokat tölt fel.
Magyarország egész területe e folyam vízgyűjtőjén terül el, itteni főágának hossza 417 km, ezért az ország vízrajzának meghatározó alkotóeleme. Magyarországi szakasza rendkívül változatos tájakon halad át. Az Északi-középhegység lábainál kanyargó Felső-Duna festői sziklafalakkal és sűrű erdőkkel tarkított vidéken folyik keresztül. A Dunántúli-medence síkságain a folyó medre kiszélesedik, és termékeny mezőgazdasági területek kísérik.
A Duna fontos szerepet játszik Magyarország gazdaságában, közlekedésében és turizmusában. A partján fekvő városok, mint Budapest, Esztergom, Győr és Komárom fontos ipari és kulturális központok. A folyó mentén számos történelmi emlékhely és természeti szépség található, amelyek népszerű turisztikai célpontok.
A Duna nemzeti kincs, amelyet védeni kell. A folyó szennyezése és a vízszint ingadozása súlyos problémákat okozhat.

Tatabánya-Dunaalmás-Esztergom-Komárno 122,67 km 206 m

Túránk egyik fele a magyar oldalon, a másik része szlovák oldalon vezet.
Érdekes útvonal, a Duna két oldalán erősen érezhető a különbség bringás szemmel. Számunkra a szlovák oldalon élvezetesebb a kerékpározás. Rövidebb változata, Esztergomi indulással és komáromi érkezéssel. Vagy fordítva. Esztergomba és Komáromba is el lehet jutni vonattal.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek
A Gerecse bejárása, letölthető útvonalak
Nagyon sok szép útvonal, változatos, gyönyörű táj fogad a Gerecsében. Kevésbé felkapott hely mint a Pilis, vagy a Börzsöny, így nyugodtabban lehet bringázni, túrázni.
Átlagos magassága 400 méter, területe 850 km². Legmagasabb csúcsa, a Nagy-Gerecse 634 méter magas. Túlnyomó részt dachsteini mészkő, kisebb részben felső triász dolomit alkotja.
A Gerecse hegység a Dunántúli-középhegység nyugati peremén helyezkedik el, és észak-déli irányban húzódik mintegy 25 km hosszan.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Tatabánya-Vértesszőlős-Gerecse gerinc-Kisrét-Tatabánya 32,65 km 488 m MTB útvonal

Fénypont, az Öreg-Kovács tetőtől a 20-30 perces gurulás.
Kezdő montisoknak is nagy élményt nyújt ez az útvonal. Rövidebb 25 kilométeres változata is van. Az első pár kilométer az Által-ér melletti kerékpárúton vezet. Vértesszőlős végétől erdészeti úton lehet tekerni.

Tatabánya-Tata-Dunaalmás-Hilltop-Tatabánya 49,52 km 295 m MTB és túrabringás útvonal

A Hilltoptól nagyon szép a kilátás a Dunára, a Gerecsére és a Vértes felé.
Mélyen Szlovákiába is belátni. A Gerecse egyik legszebb útvonala, gyerekekkel is teljesíthető némi felkészülés után. Országutisok is kedvelik a hilltopi emelkedőt.

Tatabánya-Vértesszőlős-Gerinc-Tornyó-Szárliget-Tatabánya 64,59 km 970 m MTB útvonal

Montis útvonal, erdészeti út és ösvények színesítik az élményt.
Az egyik előző útvonalnak a hosszabb változata. Tornyótól a Kék sáv jelzés is követhető, meredekebb lesz az útvonal a kulcsosházig.

Tatabánya-Agostyán-Baj-Tatabánya
32,95 km 368 m MTB útvonal
Vértesszőlős után erdészeti dózerútra számítsatok. Szilárd burkolat csak az Öreg-Kovács másik felén lesz, az Agostyáni Arborétumot elérve.

A Gerecse legszebb útjain, Pusztamarót kör
88,78 km 1.018 m MTB útvonal!

A Gerecse nyugati felének a legjava egy útban összesűrítve.
Izgalmas útvonal sok látnivalóval. Tatabányától Tatáig nam a megszokot Által-ér menti kerékpárúton gurulunk. Már ez is földút lesz. Látnivalókból: Tatai Öreg-tó, Vár, Dunaalmás kénes forrás, Hilltop, Neszmélyi Arborétum, Pusztamarót. MTB-vel indulj neki!
Letölthető gyalogos útvonalak következnek


Gerecse 50 saját szervezésben. 50,00 km 1364 m útvonal
Ha csak ki akarod magadat próbálni, itt a remek lehetőség. Nam taposod le a másik sarkát és a tiédet sem nyomorgatják meg. Kicsúszol a szintidőből? Sebaj! Télen, hóban szeretem lejárni, erre sajnos hosszú évek óta nem volt lehetőség,
Gemenc
A Gemenc a Duna árterülete, Európa legnagyobb összefüggő ártere, sűrű, dús ártéri vegetáció teszi különlegessé. Területe 409 km², melyből 17 508 hektár Ramsari Terület. A tájegység Tolna, Baranya és Bács-Kiskun megyék területén fekszik.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Szekszárd-Pörböly terepen 38,76 km 65 m

Nagyon szép vad vidék. Brringával tényleg kihívás.
Az Alföldi Kék útvonalát kerékpároztam vadkempingezve. Túrázóval alig, bringással szinte egyáltalán nem találkoztam. Nagy kérdés számomra, miért nem lehet már kerékpárral teljesíteni. A hivatalos magyarázatot ismerem. A tél kivételével brutálisan sok szúnyogra számíts. Esőben is elbújnak.
Mezőföld, letölthető útvonalak
A Mezőföld Magyarország egyik kistája a Dunától nyugatra, a Sió és a Duna között terül el. A Duna menti síkság, a Dunántúli-középhegység, a Dunántúli-dombság és a Balaton veszi körül.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Pincehely-Székesfehérvár a Sárvíz mellett 106,77 km 344 m

A Mezőföld legjavát látni ezen az útvonalon.
Ebbe az útvonalba nagyon sok látnivalót tettünk. Várak és természeti szépségek. Simontornya, Ozora várak, és utána a Sárvíz melletti kerékpárút. Erre az útvonalra alapozva, három, négy napos útvonalakat is könnyen össze lehet állítani.
Rövidítés: Sáregrestől indulni Székesfehérvárig. Vonatos utazási lehetőség adott.
Egy nagyon hasonló kerékpártúrát már bemutattunk. A Sárvíz elragadó élővilága rabul fog ejteni.
Tisza és Tisza-tó melletti útvonalak
A Tisza Magyarország leghosszabb folyója, egyben Közép-Európa harmadik leghosszabb folyója. Hossza 1350 km, vízgyűjtő területe 63 000 km². A Keleti Kárpátokban ered Ukrajnában, és a Dunába torkollik. A Tisza a magyar tájkép fontos eleme, komoly szerepet játszik a mezőgazdaságban, az iparban és a turizmusban is.
A Tisza-tó Magyarország második legnagyobb tava, és Közép-Európa legnagyobb mesterséges tava. A tó a Tisza folyó felduzzasztásával jött létre 1973-ban. A Tisza-tó területe 127 km², a legnagyobb mélysége 17 méter.
A Tisza-tó népszerű turisztikai célpont, számos lehetőséggel a vízi sportokhoz, a horgászathoz és a madármegfigyeléshez. A tó körül számos strand, kemping és üdülőhely található.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Tiszafüred – Füzesabony 34,57 km 56 m

A Balaton után a nyár másik slágere a Tisza-tó kerülés bringával.
A következő pár drótszamaras útvonallal picit feljebb emeljük a lécet. A Tisza és a Tisza-tó komolyabb megismerése buzdítunk. Tiszafüredtől Füzesabonyig egy könnyű levezetés, ellenkező irányból bemelegítés.

Tokaj – Tiszafüred 124,07 km 80 m

A Tisza mellett nagy távolságokat lehet megtenni minimális szinttel.
A Tisza-tavat északi irányba magunk mögött hagyva, lassan egy új világba érkezünk. Időnként térjünk le a gátról és nézzük meg a falvakat, kisebb településeket. Nagyon sok igazi ékszerdoboz. Tiszadobon már jártatok? A következő pár útvonal segítségével Tiszabecsig vezetlek. Az útvonal teljes beszámolója már elkészült.

Kisvárda – Tokaj 88,45 km 156 m

Kellemes útvonal eső nélkül. Persze kell egy kis izgalom az élethez.
A gát tetején tekerve sokszor kilométereken keresztül nem látni a Tiszát. Időnként érdemes letérni a Tisza irányába vezető kis utakra, érdekes, szép helyeket lehet felfedezni. Másik irányba indulva a falvak életébe nyerünk betekintést.

Tiszamogyorós – Kisvárda 62,43 km 97 m

Követjük a Tisza kanyarulatát és egy kis kitérő Kisvárdára.
Ezen az útvonalon már van kijelölt kerékpárút. Országunk nagyon szép vidéke, a túrabringások ennek ellenére hanyagolják. Tiszabecstől Kisvárdáig eggyel sem találkoztam.
Jó időben a Tisza mellett sok helyen lehet táborozni. A kitérő a kisvárdai kemping és fürdő miatt van.

Tiszabecs-Tiszamogyorós 102,84 km 151 m

Tiszabecsnél ér Magyarország területére a Tisza. Innen követjük az útját.
Fantasztikus élmény a Tisza gátjain bringázni. A gátról sok levezető út a folyó mellé. Eldugott kis kempingek, kenusoknak kikötőhelyek, természeti látnivalók.
Velencei-tó és környéke
Kedvező természeti és földrajzi adottságainak köszönhetően a Balatonhoz hasonlóan hazánk egyik legnépszerűbb üdülőhelye. 26 km² területével, melynek harmadát nádas borítja, ideális helyszínt biztosít a kikapcsolódásra vágyóknak. A Velencei-tó nagyon kellemes hely a fürdőzésre, pihenésre és vízi sportokra.
A tó körül számos túraútvonal és kerékpárút található.
A nyári hónapokban a legforgalmasabb, ezért ha tömeget szeretnéd elkerülni, érdemes tavasszal vagy ősszel ellátogatni a tóhoz.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Tatabánya-Velencei tó kerülés – Tatabánya 148,67 km 815 m

A Velencei-tavat már körbetekerted?
Igen, és kissé fárasztó, vannak rendesen emelkedők! Viccet félretéve, a Velencei-tó megkerülése egy nagyon szép családi program lehet. Nyáron, főleg hétvégén sokan vannak a tó partján. Aki nem szereti a tömeget, az tavasszal, ősszel tekerje körbe. Nem kell Tatabányáról indulni, a Velencei-tóhoz van vonatközlekedés.
A Vértes útjain

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek
A Vértes az egyik kedvenc bringás célpontunk. Közel van, nagyon változatos a táj, kevesen járják az útjait. A Vértes, avagy ritkábban Vértes hegység, a Dunántúli-középhegység 314 km²-es hegysége a Bakony és a Gerecse között, a Velencei-hegység és a Velencei-tó szomszédságában, Székesfehérvár és Tatabánya között terül el.

Tatabánya-Lebegő falu-Bokod-Tatabánya
41,65 km 143 m MTB és túrabringás.

Családi bringázásnak is jó, több tavat érint az útvonal.
A Lebegő falu a hírnevét igazából a hőerőműnek köszönheti. Ha az nincs, akkor a tó sem épül meg.
Ismerjétek meg közelebbről a Lebegő falut.

Tatabánya-Oroszlány-Pusztavám-Tatabánya
68,55 km 357 m MTB és túrabringás

Kék-tó, Cicahomok, Fehér-tó. A Vértes tavaiból érintünk párat.
Edzőkörnek, de látványtúrának is jó. Mi ez utóbbit javasoljuk. A Vértes tavakban rendkívül gazdag. Milyen tavak ezek a Vértesben? Vértesi bringázásaink alatt többször is megnézzük őket és elidőzünk valamelyik partján.

Tatabánya-Várgesztes-Vérteskozma-erdőn keresztül vissza Tatabánya
49,84 km 494 m MTB és túrabringás

Kozmától erdészeti műút kerül a kerekek alá. Érintjük a Mátyás és Szarvas kutat is.
Várgesztes és Vérteskozma között van egy kis kaptató, erdészeti kövesúttal kell megbírkózni. Edzettebb gyerkőcökkel is be lehet vállalni. Kezdő montisoknak jó gyakorlóterep.

Tatabánya-Majk-Várgesztes-Környebánya-Tatabánya 40,70 km 295 m MTB útvonal

Majktól Várgesztesig egy folyamatosan emelkedő kavicsos úton tesszük meg a távot.
Egyik kedvenc útvonalam. Ha kevés időm van de terepre vágyom, ezt gyakran megtekerem. Túrázóval, bringással alig találkozni hétköznap.

Tatabánya-Vértesszentkereszt-Tatabánya
53,14 km 240 m túrabringás útvonal

Rejtett kincs a Vértesben, célirányosan oda és vissza tekerünk.
Vértesszentkereszt egy elhagyott templom. Évek óta felújítás alatt van. Látogatás csak bejelentkezésre.

A Vértes legszebb útjain, tripla kör
107,64 km 868 m MTB útvonal

Táv, szint, rengeteg látnivaló. Alig érintünk települést.
Van olyan szakasz, melyet kétszer is megjárunk. Egyszer fel, majd pár óra múlva lefelé. Aki nem ismeri, annak fel sem tűnik, mennyire más arcát mutatja így az erdő, a Vértes. MTB. útvonal.

Vértes fucsa nyolcas Mór felé 79,10 km 531 m MTB útvonal

Nagyon szép útvonal, ennek ellenére kevesen járják. Jobb túrabringával is járható.
Az előző ajánlathoz hasonló, könnyített változat.

Tatabánya-Csákvár-Oroszlány-Tatabánya 102,89 km 861 m

Majdnem Vértes körnek is lehetne nevezni.
Több fénypontja is van az útvonalnak. Fáni-völgy, Csákváron a Vadász kápolna, Horog-völgy. Túrabringákkal is járható útvonal. Talán egy kilométernyi kavicsos szakasz van benne.
Zemplén: gyalogtúra, kerékpártúra útvonalak
A Zemplén hegység Magyarország északkeleti csücskében fekszik. Csodálatos természeti tájjal, történelmi emlékekkel találkozhatunk az útjait, ösvényeit járva. A hegység vulkanikus eredetű, kúp alakú hegyekkel, mély völgyekkel, sűrű erdőségekkel. A Zemplén hegység lenyűgöző tájait a Zempléni Tájvédelmi Körzet védi.
Tökéletes hely a természet kedvelőinek, a túrázóknak, a kerékpárosoknak és a vízi sportok kedvelőinek. A hegységben számos túraútvonal található. A Zemplénben a kerékpározás is népszerű, a hegységben számos kerékpárút található, ezek csodálatos tájakon vezetnek keresztül. A vízi sportok kedvelői a Bodrog, a Hernád folyón kajakozhatnak vagy kenuzhatnak.
Néhány a történelmi emlékek közül:
Boldogkő vára, Füzéri vár, Regéci vár. A várakból lenyűgöző kilátás nyílik a Zemplén hegységre.

Letölthető kerékpáros útvonalak következnek

Sárospatak-Erdőbénye-Boldogkőváralja-Regéc-Sárospatak 106,10 km 1075 m

A távban és a szintben a várakhoz történő feltekerés is benne van.
A Regéci várhoz kevesen bringáznak fel, főleg nem túrabringával, de meg lehet oldani. Sárospatak és Vámosújfalu között picit unalmasabb az útvonal, aztán Szegilong után már kezdődhet az élmények befogadása.

Sárospatak-Szlovákiában egy kör-Sárospatak 83,58 km 673 m

Szép és tanulságos útvonal.
Azoknak a bringás túráknak a besorolása melyek két országot is érintenek, elég nehéz. Ezt a Szlovák ajánlatok között is megtaláljátok. Tanulságos út volt. A Szlovák oldalon néhány település szélén közvetlenül érezni a mélyszegénységben élők életét. Pár óra különbséggel két véglettel lehet találkozni.
Különleges ajánlatunk
Köszönjük, hogy olvasol minket, ezért különleges ajánlattal szeretnénk meglepni!

Nyerj egy felejthetetlen kerékpártúrát a Gerecsében, a Vértesben, vagy az Által-ér mellett!
Szeretnél mindig elsőként értesülni az új túraútvonalakról, eseményekről és akcióinkról? Csatlakozz közösségünkhöz és élvezd a természet adta élményeket velünk együtt!

Kerékpárosbarát vállalkozások figyelem!
- Szállások
- Éttermek
- Kölcsönzők
- Szervizek
Növeld vendégköröd ingyenes reklámmal!
Mutasd be vállalkozásod a bringásoknak! Írj nekünk és mi megjelenítjük szolgáltatásodat oldalunkon!
Ha kerékpárosbarát éttermed, falatozód vagy szállásod van, és szeretnél több kerékpárost vonzani, akkor ez a lehetőség neked szól! Jelentkezz most és növeld ismertségedet!
Email: szabolcs.gyertekvelem@gmail.com
Tetszett az írásunk? Értékelj minket, hogy fejlődni tudjunk!
Kövess minket, nézd meg a legszebb, legizgalmasabb fényképeinket!