Hazánk csodálatos tájai ideálisak a kerékpártúrázáshoz.🚴♀️ A változatos domborzat, a gyönyörű folyók💦 és tavak, felejthetetlen élményt nyújtanak.😍 Fedezd fel Magyarországot kétkeréken!
A túra jellege: Egynapos kerékpártúra
Helyszín: Európa
Ország: Magyarország
Tájegység: Az ország egésze
Túra napok száma: egy és több napos
Táv: A bemutatott útvonalaknál feltüntetve
Szint:
Útvonal
Felszerelés: Kerékpár, plusz a kötelező felszerelés
Élmény: ⭐⭐⭐⭐⭐
A túra nehézsége: 🚴- től 🚴🚴🚴🚴🚴-ig
Milyen útvonalakat mutatunk mi be?
Gyakori kérdések a magyarországi kerékpártúrákkal kapcsolatban
Következzenek az általunk legszebbnek kiválasztott magyarországi bringázások, kerékpártúrák!
Csak válaszd ki melyik tájegység tetszene, olvass tovább és meríts ötleteket. Konkrét ajánlataink többségénél némi grátiszt is találsz.
Első ajánlatunk: Lehet hideg, vagy meleg, hazánk tengere mindig szép, Télen a Balatonnál
Második ajánlat: Picit elkalandozunk a parttól, Balaton és környéke (Veszprém, Alsóörs, Alsópáhok, Kis-Balaton, Keszthelyi-fennsík, Tapolcai-medence, Badacsony, Szántód)
Harmadik ajánlat: Hullámzó utak, gyönyörű táj, és a múlt emlékeiből csippentünk, Egy kis Balaton-Felvidék: Templomromok a Balaton mellett
Negyedik választási lehetőség: Az ősz színei, gasztronómia, borkóstolás, Ismerkedjünk meg Somlóval és környékével
Ötödik ajánlat: Egyik legnehezebb kihívás volt, hogy a Bakonyban merre invitáljunk. Több útvonalat is bemutatunk. A csodálatos Bakony
Hatodik célpont a Vértes: Kis hegységünk változatos tájairól, eldugott természeti kincseiről sokan nem tudnak. Némelyik még előttünk is rejtve van. Tavak, szenzációs eredi utak várnak egész évben
Hetedik ajánlatcsokor: 2020-ban megkapta az év kerékpárútja címet. Bringával az Által-ér mellett és egy picivel több
Nyolcadik ajánlatunk: Gurulások a Gerecsében
Kilencedik ajánlat: Egy kerékpártúrában ennyi látnivalót nehéz űberelni. Magyarország egyik legszebb útvonala lehet, A Börzsöny, a Visegrádi-hegység és a Dunakanyar egy túrában
Tizedik kiszemelt szép útvonal: Szép ívű dombok, gyönyörű színek kísérnek minket ezen az útvonalon. A Börzsöny és a Nógrádi-medence útjain bringával
Tizenegyedik ajánlott szép helyszín és csodálatos látnivaló: Magyarország egyik sztúpája, és ha szerencséd van, kifogod a bíborhere virágzásának az idejét, olyan színek fogadnak amit el sem tudsz képzelni. Cserhát – a bíborhere és a tavak nyomában
Tizenkettedik ajánlatunk: Kihívás a hegyekben tekerni, de a legmagyarabb folyó melletti kerekezés is lehet kemény. Ez az ajánlat kissé eltér az előzőektől. Tisza menti poroszkálás. Nem lebecsülendő az alföld síkja, és a gátakon való bringázás!
Tizenharmadik csodálatos tippünk: A Tisza-tó. Tavasszal és ősszel is nagyon szép, a nyári nagy tömegnek nyoma sincs. Tiéd az egész part.
Tizennegyedik ajánlat: Az éledő természet a Körös-Maros köze ölelésében.
Tizenötödik választási lehetőség: Bakonyalja
Miért válaszd Magyarországot kerékpártúrád célpontjának?
Szép látnivalók: Magyarország tele van lenyűgöző tájakkal, a Dunakanyartól a Balatonig, a Zempléni-hegységtől az Őrségig. Minden régiónak megvan a maga sajátos varázsa.
Változatos domborzat: Az ország domborzata nem túl meredek, így ideális a kezdő kerékpárosok számára is. Ugyanakkor a haladó bringások is találnak kihívást jelentő emelkedőket.
Kellemes éghajlat: Magyarországon mérsékelt éghajlat uralkodik, így tavasztól őszig ideális a kerékpározáshoz.
Jól kiépített kerékpárúthálózat: Hazánkban egyre bővül a kerékpárúthálózat, így biztonságosan és kényelmesen lehet felfedezni az országot.
Szálláslehetőségek: Számos lehetőség közül választhat kerékpáros, kempingtől és panzióktól a luxushotelekig.
Az ajánlatok jellemző kínálata így szokott kinézni
A Duna-menti kerékpárút: Ez az egyik legnépszerűbb kerékpáros útvonal Magyarországon. A Duna mentén halad, és gyönyörű tájak tárulnak elénk. Az útvonal nem túl nehéz, így ideális a kezdő kerékpárosok számára.
A Balaton-körút: Ez a kerékpárút a Balaton-tó körül halad, és csodálatos kilátást nyújt a tóra. Az útvonal hossza bő 200 km, de rövidebb szakaszokra is fel lehet osztani.
Őrség Nemzeti Park: Az Őrség Magyarország egyik legszebb tája. Itt számos kerékpárút vezet át, amelyek különböző nehézségi fokúak.
Tisza-tó: Magyarország második legnagyobb tava, mesterségesen lett felduzzasztva. Kerékpárral nyugodt tempóban egy nap alatt körbe tekerhető.
Bármelyik útvonalat is választod, biztos lehetsz benne, hogy felejthetetlen élményben lesz részed. Magyarország a kerékpározás szerelmeseinek a paradicsoma!
Milyen útvonalakat mutatunk be mi, amire illik, hogy csodálatos?
Weboldalunk nem csupán egy online felület, tele szöveggel, színes fényképpel. Egy szenvedélyes baráti társaság írja, szerkeszti, akik elkötelezettek a magyar tájak felfedezése iránt. Célunk, hogy hiteles, személyes beszámolókon keresztül inspiráljunk mindenkit a kerékpározásra, túrázásra és megmutassuk Magyarország legszebb zugait.
Kerékpártúráinkat nem irodai asztal mögött ülve, térképek alapján írjuk meg, hanem magunk járjuk be őket. Esőben megázunk, hőségben izzadunk a kerékpár nyergében. Garantáltan a valóságot kapod. A csodálatos jelzőt az élmények lecsillapodása után osztjuk ki a túráinkra. Hidd el, nagyon nehéz a választás!
Következzenek a konkrét beszámolók!
Első ajánlat: Kétkeréken a csodaszép Balaton mellett
A Balaton télen is lenyűgöző arcát mutatja a kerékpározás szerelmeseinek. A nyári tömeg már pár hónapja elvonult, a tóparti táj így csendes nyugalmat áraszt, friss levegővel és káprázatos színekkel kényeztetve a bringásokat.
A rövidebb nappalok ellenére a téli Balaton ideális hely egy kellemes kerékpártúrához. A napsütés éles fényei a víz felszínén táncolva varázslatos színjátékot teremtenek, a táj pedig kopár fáival és zúzmarás mezőivel egészen más arcát mutatja. Ilyenkor a Balaton partja kihalt, a bringások zavartalanul élvezhetik a csendet és a természet szépségét.
A téli kerékpározás a Balatonnál nem csupán sporttevékenység, hanem egy különleges, csodálatos élmény, mely testünket és lelkünket egyaránt feltölti energiával. A friss levegő, a káprázatos táj és a csendes nyugalom igazi kikapcsolódást nyújt a mindennapok rohanása után.
Téli balatoni bringázás az első ajánlatunk és kapásból három útvonal közül tudtok választani!
Balatonszentgyörgy – Balatonkenese 102 km
Reggeli utazás Budapestről Balatonszentgyörgye vonattal, majd Balatonkeneséig 102 kilométer kerékpározás. Hihetetlenül nyugalmas és gyönyörű a táj ebben a téli napsütésben, a naplemente színei pedig varázslatosak.
Balaton – Keleti-medence kör sajkodi kitérővel 96 km
A Balaton – Keleti-medence kör egy igazi „téli” D-vitamin bomba ebben napsütésben. Érezni a nap melegét, simogatja az arcunkat, a friss levegő feltölti a tüdőnket, a tó pedig gyönyörű. A Sajkodi-öböl csodás látványt nyújt, a naplemente pedig ismét káprázatos színeket varázsol a tóra.
Balatonszentgyörgy – Balatonkenese 100 km
A hideg, ködös reggel után kellemes meglepetés Balatonszentgyörgyön az idő. A napsütés, az enyhe szél és a gyönyörű színek varázslatos hangulatot teremtenek. A forgalom elenyésző, így az ember úgy érzi, hogy az egész Balaton az övé. A naplementében úszó tengernyi kacsa és sirály pedig tökéletes befejezése a napnak.
Második ajánlatunk, még maradunk a Balatonnál pár száz kilométer erejéig:
A Balaton északi oldalára hívunk tekerni: Veszprém, Alsóörs, Alsópáhok, Kis-Balaton, Keszthelyi-fennsík, Tapolcai-medence, Badacsony, Szántód. Kb. csak ennyi.
A június szinte tökéletes hónap a varázslatos Balaton és környékének felfedezésére kerékpáron. A napok melegek, de még nincs kánikula, a táj zöldellő és friss. A Balaton vize már kellemesen meleg a fürdőzéshez.
A Balaton-Felvidék hullámzó tája ideális a kerékpározáshoz, a nyári csúcsszezon még nem vette kezdetét. A dombok nem túl meredekek, a kilátás pedig lélegzetelállító. A Balaton türkizkék vize szinte mindenhonnan látható, a tanúhegyek jellegzetes formái pedig keretet adnak a tájnak.
A kerékpárutak egyre jobbak, biztonságosabbak és jól jelzettek. A Balaton-Felvidék mellékútjai szinte csábítják a bringást: tekerj még! Van még látnivaló bőven, csak győzd megnézni!
Mit tartogatunk a második ajánlatunkban?
Grátisz a második ajánlatunkhoz!
A négy napban ilyen helyeket lehet bejárni, mint:
Tótvázsony, Barnag, Vöröstó, Mencshely, Szentantalfa, Tagyon, Köveskál, Kővágóörs, Kékkút, Ábrahámhegy, Badacsony,
Balatongyörök, Alsópáhok, Kányavári-sziget, Kis-Balaton, Zalakaros, Garabonc, Nagyrada, Zalaszabár, Zalavár, Fenékpuszta, Keszthely
Harmadik ajánlatunk a Balaton-Felvidék néhány templomromjához vezet
Utazzunk a múltba a tavaszi napsütésben! A Balaton-Felvidék templomai és romjai tökéletes célpontot jelentenek azok számára, akik szeretik a történelmet és a természetet. A romok között sétálva lehet elmélkedni, és csodálhatjuk a táj szépségét. A vidék számos templomromnak ad otthont.
Templomromok a Balaton mellett
Balatonakarattya – Keszthely 130 km/949 szint
Negyedik és tényleg szenzációs ajánlatunk:
Somló, várrom, Juhfark, gasztronómia, csodálatos ízek, illatok, látnivalók
Nehéz egy bringázásba ennyi mindent egy nap alatt megélni. Ezen a túrán sikerül. Mire csábítunk?
A Somló hegy a Bakony nyugati végén magasodik, magányosan álló, vulkanikus eredetű tanúhegy. A hegy körül apró falvak, tele pincékkel, melyekben a híres Somlói Juhfark bort készítik. A hegy oldalában várrom, lélegzetelállító kilátás nyílik a környékre. A Somló tetején kis rét, padok, asztalok és egy kilátó.
Miért híres még a Somló hegy?
A Juhfark szőlő igazi otthona a Somló hegy, a vulkanikus talaj ásványos jellege, a napsütés és a hűvös éjszakák egyedülálló ízvilágot adnak a bornak. Ez adja a Juhfark borok ásványos, citrusos, fehérborsos és füstös jegyzeteket hordozó komplexitását.
A Juhfark nem elterjedt szőlőfajta, csak a Somló hegyen és néhány más magyar borvidéken termesztik. Ez a ritkaság hozzájárul a bor különlegességéhez és keresettségéhez.
A Somlói Juhfark bornak gazdag történelme van, már a 15. századtól fogyasztják. A bor a Habsburg császárok kedvence is volt, és „nászéjszakák boraként” is emlegették.
Somló – Borgáta – Tüskevár = 88 km/662 szint
Ötödik ajánlatunk: Csodálatos bakonyi tekerés(ek)
Lassan távolodunk a Balatontól, következzen a Bakony. A hegység Magyarország egyik legszebb és legkedveltebb turisztikai célpontja. Nemcsak a természeti szépségéről, de a sok szabadidős programokról is híres. A túrázók, kempingezők, horgászok és vadászok mellett a kerékpározás szerelmesei is egyre inkább felfedezik. Ismét nehéz a feladatunk! Melyik kerékpártúrát ajánljuk? Melyik a Bakony legszebb része, és mi fog Neked is tetszeni? Tudod mekkora a Bakony?
Az első ajánlatunk is egy csodálatos napsütéses, téli bringázás volt, a Balatonhoz csábítottunk. A bakonyit is kezdjük így, kissé csípős időben.
Ajka – (Kab-hegy) – Balatonszárszó = 84 km/742 szint
Az ötödik ajánlatunkban is adunk ráadást! Így tisztességes a Bakonnyal szemben, hisz rengeteg látnivalót, élményt tartogat!
Kezdőként ne vállald be, készülj fel előbb egy ilyen terhelésre. Van benne kihívás! Zirc-Borzavár-Kőris-hegy-Bakonybél-Középső-Hajag-Herend-Zirc
Táv: 85 kilométer, Szint: 1717 méter. Emelkedők, húzós lejtők, és köves út is kerül a kerekek alá. Bakonybél mellett a szentkútnál a béke, megnyugvás árad át rajtunk, majd némi emelkedő leüzdése után egy régi katonai radarbázist érintünk.
Következő ráadás: Nagy kör, Zirc-Ganna-Döbrönte-Zirc
Ganna és Döbrönte a múlt emlékei miatt kerültek kiválasztásra.
Az Esterházy templom és mauzóleum vagy másik nevén Szent Kereszt felmagasztalása templom a Bakony lábánál fekvő Ganna faluban áll, melynek altemplomában az Esterházy család mauzóleuma található.
https://amultemlekei.hu/esterhazy-templom-es-mauzoleum-ganna/
A mai Döbrönte és felette magasodó sziklaszirt az Árpád-korban a Csák nemzetség ősi birtokaként, az ugodi vár uradalmához tartozott. A birtokot előbb Tördemici Fehér Pál, majd 1330-ban a Szalók nembeli Himfyek szerezték meg. A vár első épületeit Himfy Benedek építtette 1367-1374 között. A vár legkorábbi említése “Zarwaskw castrum”, azaz Szarvaskő Vára alakban maradt fenn, a Himfyek címerállatából, a szarvasból eredeztethetően.
http://dobronte.hu/var/
Hatodik ajánlatunk a Vértes csodaszép tavaihoz invitál
A Vértes hegység Komárom-Esztergom és Fejér megye északi részén fekszik, Tatabánya és Székesfehérvár között. Nem túl magas, legmagasabb csúcsa a Nagy-Csákány 487 méter magas. Ideális terep a kerékpározás szerelmeseinek, legyen szó kezdőkről vagy tapasztalt bringásokról.
A Vértesben számos tó található, nagy részük a bányászatnak köszönheti létezését. Ez egyben jó és rossz hír is.
A Vértes nemcsak gyönyörű tájáról, de gazdag élővilágáról is ismert. A hegységben számos ritka növény- és állatfaj él, ezeket a túrázók és a kerékpárosok is megfigyelhetik.
A bányászat miatt a hegységben jól kiépítették az utakat, napjainkra már sok helyen erősen lepusztult, de kerékpárral ragyogóan járhatók.
Szárligetről indulva Csákvárig lehet kerékpározni a Vértes csodálatos, csendes útjain. Csákvár után Csákberényig műúton tesszük meg az utat, majd kárpótlásként a Horog-völgy és több gyönyörű tó látványában merülhetünk el.
Kék-tó? Cicahomok? Hogy mik ezek? Hát tavak a Vértesben!
Az útvonal: Szárliget – Terv út – Fáni-völgy – Csákvár – Horogvölgy – Oroszlány -Tatabánya = 84 km/645 szint
Szó volt a Vértes erdészeti útjairól, melyek anno a bányaműveléssel karöltve lettek kiépítve. Ajándék kerékpáros túratippünk, mely szintén megérdemli hazánk legszebb kerékpártúráját, ezekből az utakból mutat be két szép kört.
Erdei aszfaltutak sokasága, az erdő ezernyi csodája
Ebben az egy túraleírásban két szép útvonal kerül bemutatásra!
Vértes-karika = 92 km/1075 szint és Tatabánya – Biatorbány = 104 km/818 szint
Bringával az Által-ér mellett és egy picivel több, hetedik ajánlatunk!
Az Által-ér a Kisalföld keleti peremének vízfolyása, a Vértes hegység északnyugati oldalának vizeit gyűjti össze, Császár községtől délre, Pusztavámtól nyugatra ered, mintegy 240 méteres tengerszint feletti magasságban, majd Pusztavámot megkerülve északkeletnek veszi útját.
https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81ltal-%C3%A9r
Forrástól a torkolatig több tavat táplál. A Bokodi hűtő-tótól (Kecskédtől) indulva rendkívül látványos kerékpártúrában lehet részünk, szinte végig követi a kerékpárút az eret.
Csak egy picivel adunk többet! Nem csak az Által-ér melletti kerékpárutat mutatjuk be. Pár variáció arra, hogy a napot sikerüljön teljesen kitöltenie azoknak, akik jó kondiban vannak.
Első változat: Oroszlány – Komárom – Győr = 96 km/138 szint
Érdemes Oroszlányig vonatozni, onnan indítani a bringázást. Az Által-ér folyását csak Kecskéd után érjük el, viszont a vizes hangulat már Kecskéd előtt úrrá lesz rajtunk. Itt találkozunk a Majki-patakkal, ez táplálja a Kecskédi tavat, majd beletorkollik az Által-érbe.
Kecskédtől Dunaalmásig már tényleg az Által-ér mellett kerekezhetünk.
Második változat: Oroszlány-Dunaalmás-Tardos-Tatabánya = 89 km/402 szint
Picit rövidebb útvonal, de nagyobb szintet kell megtenni. Ennél a változatnál már belekóstolunk a Gerecse szépségeibe.
Pár percre kalandozzunk el képekben is az Által-ér mellé!
Nyolcadik varázslatos ajánlatunk:
Gurulások a Gerecsében
Nagy bajban vagyunk. A Gerecsében megtett sok túrából már készült egy összeállítás, melyek kategorizálva lettek. Hét útvonal lett kimazsolázva az ajánlatba. Ezt a hét útvonalat ajánljuk úgy, mintha csak egy ajánlatot tennénk.
A nyomvonalak a Strava-n megtalálhatók, linkek a konkrét beszámolóknál.
Az útvonalak:
Tatabánya-Dunaszentmiklós-Tatabánya Táv: 50 kilométer, Szint: 320 méter
Tatabánya és Tata között az Által-ér mellett tekerünk el. Még csak 12 kilométert tettünk meg, de négy tó látványában gyönyörködhettünk. A tavak szépségére a tatai Öreg-tó teszi fel a koronát, partján a várral. Elérjük Dunaalmást, kis pihenő a kiépített forrásnál, Neszmély hajóskanzen, Hilltop, majd Dunaszentmiklós következik.
Tatabánya-Vértesszőlős a kerékpárúton, aztán fel a Gerecsébe egy kavicsos úton és végig a gerincen, vissza Tatabányára.
Tatabánya-Komárom gáton, túrabringával is tekerhető Táv: 70 kilométer, szint: 170 méter
Dunaalmás szélén Almásfüzítő felé fordulunk és rátérünk a Duna töltésére. Kissé kavicsos az út, de ragyogóan járható. Érdekes, hogy kevesen ismerik.
Tatabánya-Baji vadászház-Baj-Tatabánya Táv: 30 kilométer, szint: 366 méter
A Gerecse egyik kisebb csúcsán vár ránk a múlt, egy régi falu maradványa, melyből már csak a templom látható. Innen pazar gurulások sora következik.
Tatabánya-Tarján-Gyarmatpuszta-Tarjáni horgásztó-Tatabánya Táv: 52 kilométer, szint: 524 méter
Gyarmatpusztán az Ördöglovas mauzóleumát nézzük meg, egy vadaspark mellett tekerünk el, aztán a Tarjáni-tavak világába kukkantunk be. Tiszta, napsütéses időben pazar látvány tárul elénk.
Tatabánya-Tarján-Bicske-Tatabánya Táv: 65 kilométer, szint: 550 méter
Tarján és Bicske közötti kerékpárút felfedezésére indulunk. Tavak, dimbes-dombos táj, borospincék, és minimális forgalom.
Kerékpározás Dunaszentmiklósig terepen Táv: 62 kilométer, szint: 819 méter
Vértestolna, Tardos, Malom-völgy, majd Dunaszentmiklós következik. Egy ritkán látogatott arborétum mellett is eltekerünk Dunaszentmiklós közelében. A Malom-völgyben kis tó fogad, mint egy tengerszem. Közelében halsütő, tényleg remekül készítik a hecket. Vízvételi lehetőség nyomóskútból.
Egy újabb grátisz ajánlat, az Által-ér völgyi kerékpárút királyszakaszának a legjobb bemutatása!
Kilencedik csodálatos ajánlatunk:
Börzsöny, a Visegrádi-hegység és a Dunakanyar egy túrában
A Duna hegyek közé szorítva
A Börzsöny, a Pilis és a Visegrádi-hegység ölelésében Magyarország büszke folyója. Visegrádnál egy lenyűgöző szorosba érkezik, ahol a Börzsöny, a Pilis és a Visegrádi-hegység hegyei ölelik körül. Ez a páratlan tájkép a Dunakanyar néven ismert, és joggal tartják az egyik legszebb vidéknek Magyarországon.
A Börzsöny a Duna és az Ipoly folyók között fekszik, csodálatos panoráma nyílik a Dunakanyarra.
A Pilis hegység a Dunakanyar és Budapest között terül el. Számos történelmi emléket, természeti látványosságot rejteget szemérmesen.
A Visegrádi-hegység a Dunakanyar északi oldalán fekvő hegyvonulat. Magyarország egyik leghíresebb történelmi emlékhelye, Visegrád vára néz le büszkén erre a csodálatos látványra, amit mi is megcsodálhatunk.
Egy kerékpártúrában, mely ismét nem kezdőknek való, ezt a tömény látnivalót mind meg tudjuk mutatni!
Kismaros – Nagybörzsöny – Nagymaros – Visegrád – Pap-rét – Budapest (128 km, 1191 szint)
A túra Kismarosról indul, és a Börzsöny erdein át vezet Szobig. Komppal Visegrádra kelünk át, pazar kilátás nyílik a környező hegyekre, a Dunára. Visegrádról Pap-rétre tekerünk, majd Pilisszentlászló és Dömörkapu érintésével Szentendrére vesszük az irányt. Az őszi napsütésben káprázatos színek kavalkádjában lehet részünk.
A Dunakanyar tényleg rendkívül szép. Ajándék túratippünk!
Egy csodás őszi nap – a festői Dunakanyar kerékpárral
97 km/466 szint
Esztergomtól Budapestig kerekezve annyi szépség tárul eléd, egy kezeden megsem tudod számolni. Kettőn sem.
Esztergom bazilika, Szamárhegy, Búbánatvölgy, Dömös, Visegrád, Dunabogdány, stb. Beszéljenek a fényképek és majd eldöntöd, hogy tetszik-e vagy sem az ajánlatunk.
Tizedik kiszemelt szép célpontunk:
A Börzsöny és a Nógrádi-medence csodálatos útjain bringával
Elbúcsúzva a Dunától, a Börzsöny és a Nógrádi-medence tájai következnek. Nem tudjuk az ajánlataink közül kihagyni!
A túra Nógrádról indul, és a Börzsöny erdein át vezet Drégely várához. A vártól lefelé gurulunk Bánkra, a Bánki-tóhoz, majd Felsőpetényt és Nőtincset érintve térünk vissza Nógrádra. A teljesítmény mellett a látnivalók is fontos szerepet játszanak a kikapcsolódásban. Bőven lesz benne részed.
Tizenegyedik ajánlott szép helyszín és csodálatos látnivaló:
Cserhát – a bíborhere és a tavak nyomában
Palócföld kis részén bringázunk. A Cserhát egy gyönyörű és változatos hegység rengeteg látnivalóval. Erdővel borított területe kb. 70% körül van.
Aszódról indulva egy Cserhát-kör = 133 km/1140 szint
Ha szereted a májusi napsütést, a természet virágzó pompáját, a zöld erdőt, a kék tavakat, ez Neked való útvonal: Aszód – Iklad – Galgamácsa – Galgagyörk – Püspökhatvan – Acsa – Galgaguta – Bercel – Becske – Nógrádkövesd – Szécsénke – Romhány – Bánk – Alsópetény – Keszeg – Penc – Csővár – Acsa – Erdőkürt – Kálló – Verseg – Kartal – Aszód.
Grátisz ajánlat a Cserhátba: Irány a Sasbérci kilátó
A Cserhát hegység egyik legnépszerűbb turisztikai célpontja.
A tornyot a 20. század elején Pappenheim Szigfrid Gróf építette feleségének, gróf Károlyi Erzsébetnek. A Franz Zell, müncheni építész által tervezett épület földszintjén eredetileg a gróf erdésze lakott családjával, az emeleti rész vadász szállásként működött. Miután az 1930-as évektől elhanyagolttá vált, kihasználatlanul állt egészen 2001-ig, amikor felújítása elkezdődött. 2017-ben megújult a terasz, a torony belseje és közvetlen környezete is.
https://szallas.hu/programok/sasberci-kilato-bujak-p8801
Pásztóról indulva egy Cserhát-kör = 99 km/1335 szint
Tizenkettedik ajánlatunk
Ösmerkedjünk a Tiszával és a csodálatos tájaival!
A Tisza évszázadok óta fontos szerepet játszott a magyar történelemben. A folyó mentén számos történelmi csata és esemény zajlott le. A magyar kultúra fontos része. Számos népmese, dal és vers szól róla. A Tisza mentén gyönyörű tájak találhatók. A folyó partján számos nemzeti park és védett terület fekszik. Magyarország egyik legfontosabb természeti kincse. A teljes hosszából 962 kilométernyi folyik Magyarországon.
Szolnoktól a Tisza-tóig gáton tesszük meg az utat. Az eddig bemutatott túráinktól ez most kissé eltér. Készülj fel a kemény természetre, a tiszta valóságra. Alig látsz házat, embert, árnyékot. Ha megúntad a semmit, ami a valóságban nem az, akkor be kell tekerned egy településre. Miről is beszélek?
Szolnoktól a Tisza-tóig nem fogsz sok emberrel találkozni. Ennek az útvonalnak ez a különlegessége, szépsége. Nem való mindenkinek! Táv: 70 kilométer, szintkülönbség elhanyagolható.
Természetesen lehet fokozni a kihívásokat, az élményeket. A Tisza melletti ajándék túraötlet erről szól. Tiszabecstől Tiszafüredig mutatunk be egy útvonalat. Pár látnivaló: Túr bukógát, Szatmárcseke csónakfejfás temető, Nagyarban a Luby-kastély, Zsurk fatemplom, Tiszadob Andrássy-kastély. Pár napos túra, pár száz kilométerrel.
Tizenharmadik ajánlat:
A Tisza-tó ősszel: Meseszép táj, varázslatos hangulat
A nyár forró napjai után beköszöntött az ősz, és magával hozta a Tisza-tóra is a meseszép színek kavalkádját. A nap sugarai aranyló fénnyel festik a faleveleket, a reggeli hűs levegő pedig felpezsdíti a vérünk. A tó felett lassan felszáll a köd, és misztikus hangulatot kölcsönöz a tájnak, mintha egy tündérmesébe csöppentünk volna.
A Tisza-tó partján ősszel csend honol. A nyári nyüzsgés helyett békés nyugalom uralkodik, tökéletes helyszínt nyújtva a kikapcsolódásra és feltöltődésre. A táj csodálatos szépségében elveszve sétálhatunk a parton, biciklizhetünk a kerékpárúton, vagy csónakba szállhatunk, és felfedezhetjük a tó rejtett zugait.
Az őszi Tisza-tó ideális helyszíne egy romantikus kiruccanásnak, egy családi hétvégének, vagy akár egy aktív pihenésnek. A táj varázsa mindenkire hatással lesz, aki nyitott szívvel érkezik ide.
Ilyen idilli pillanatot sikerült kifogni, és nem csak egyszer. Élj a lehetőséggel, indulj, fedezd fel!
Ködből a napfénybe a Tisza-tónál
Természetesen nyári túraútvonal is szerepel a listán!
Grátisz ajánlatunk kicsit hosszabb, izgalmasabb és nem csak a Tisza-tavat mutajuk meg.
Az útvonal: Kál-Kápolna – Kisköre – Tisza-tó kör – Kisköre – Kál-Kápolna
= 158 km
Tizennegyedik ajánlat:
Az éledő természet a Körös-Maros köze ölelésében, nagyon szép tavaszi kerékpártúra
A tavasz beköszöntével a Körös-Maros köze is életre kel. A napok egyre hosszabbak és melegebbek lesznek, a természet felébred téli álmából, és a bringások is. A bátrabbak, az edzettebbek rövidebb, hosszabb túrákra indulnak.
A Körös-Maros köze nemcsak a természeti szépségeiről, de a gazdag kultúrájáról is ismert. A vidéken számos történelmi műemlék várja a látogatókat. Kellemeset a hasznossal kössük össze, tartsuk magunkat kondiban és lássunk szépet is. Gyönyörű, 268 km-es kerékpártúrát ajánlunk a Körös-Maros köze ölelésében. Természetesen nem kell egyben lenyomni.
Tizenötödik kerékpártúra ajánlatunk:
Bakonyalja a Bakony és a Kisalföld közötti átmeneti sáv.
Bakonyalja a Bakony hegység része, a Magas-Bakony Kisalföld felőli lejtője. Kaviccsal, hordalékkúpokkal, löszös homokkal borított terület. Növénytani szempontból hazánk egyik legértékesebb tája.
Területét észak-dél futású patakok szabdalják. Éghajlata északon alföldi, délen illír-szubalpin hatások alatt áll.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bakonyalja_(t%C3%A1jegys%C3%A9g)
Győrtől Tüskevárig a Bakony alján tekerve. A szőlőnek is kedvező időjárást kifogva, a nyúli pincesort megismerve pazar útvonal egy nagyon szép tájegységen keresztül.
Amennyiben a fenti ajánlat szűkös, nem találtál megfelelőt, próbálkozz ezzel a választékkal.
Gyakori kérdések a magyarországi kerékpártúrákkal kapcsolatban:
Milyen nehézségű kerékpártúrákat találok Magyarországon?
Magyarországon mindenki számára van megfelelő kerékpártúra, a kezdőktől a tapasztalt kerékpárosokig. Számos könnyű, sík terepen haladó túraútvonal is létezik, de kihívást jelentő hegyi túrákat is találhatsz. A fenti ajánlataink között bőséges választékot találhatsz.
Mennyi időt kell szánnom egy magyarországi kerékpártúrára?
A kerékpártúra hossza a választott útvonaltól és a kondíciótól függ. Számos rövid, egynapos túraútvonal is létezik, de hosszabb, többnapos túrákat is lehet tenni. Magyarországot hosszában átbiciklizni is lehet. Természetesen erre is van ajánlatunk. Induljunk útnak Kőszegtől.
Hol szállhatok meg kerékpártúrázás közben?
Magyarországon rengeteg szálláslehetőség áll rendelkezésre a kerékpárosok számára, a kempingektől és panzióktól a szállodákig. Feltételekkel a vadkempingezés is megengedett.
Milyen felszerelést vigyek magammal kerékpártúrázásra?
A szükséges felszerelés a túra hosszától és az időjárástól függ. Mindenképpen vigyél magaddal sisakot, vizet, ételt, pótbelsőt, pumpát, javítókészletet, napszemüveget és naptejet.
Hogyan tervezzek meg egy kerékpártúrát Magyarországon?
Számos online forrás áll rendelkezésre a kerékpártúrák tervezéséhez Magyarországon. A fenti ajánlataink könnyen összefűzhetők, és többhetes bringázást is le tudsz szervezni.
Biztonságos-e Magyarországon kerékpározni?
Magyarországon általában biztonságosan lehet kerékpározni. Egyre több úton kerékpársávot alakítottak ki, folyamatosan nő a kerékpárutak hossza is. A sofőrök általában tiszteletben tartják a kerékpárosokat.